SKIN 3P

SERIA PLUME  SKIN 3P

Lekka, prosta w lataniu i dająca dużo przyjemności. Gwarantowany komforto i bezpieczeństwo skrzydła z certyfikatem EN B.
Najlepszy wybór dla entuzjastów gór i alpinizmu poszukujących ultrakompaktowego i wszechstronnego sprzętu.
Skin 3 P oferuje większą prędkość i stabilność podczas latania w termice i wykonywania przeskoków jak na konwencjonalnym skrzydle.

Od 1,6 kg. 

SZCZEGÓŁYWSZECHSTRONNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Doskonała wydajność w termice dzięki połączeniu nowej konstrukcji z najnowszymi technologiami Niviuk. Lepsze zachowanie przy wietrze czołowym, termice i w turbulentnym powietrzu. Wyższe bezpieczeństwo bierne w różnych fazach lotu.

MAKSYMALNIE LEKKI

Przeprojektowanie wewnętrznej struktury spowodowało zmniejszenie liczby lin o 44%. Zastosowanie materiałów półlekkich (Skin 3) i ultralekkich (Skin 3 P) zapewnia, że ​​skrzydło jest zarówno lekkie, jak i kompaktowe.

Zamiast konwencjonalnych wzmocnień nylonowych, w profilu skrzydła zastosowano pręty nitinolowe (TNT).INTUICYJNY I SKUTECZNY

Doskonała stabilność dzięki łatwym i dostępnym elementom sterującym. Stabilne i przyjemne latanie. 

 
ŁATWY START I LĄDOWANIE

Start jest łatwiejszy dzięki nowej, samopompującej się krawędzi natarcia. Skrzydło wstaje żadnych trudności. Dłuższe drogi sterowania pozwalają płynniej sterować i precyzyjnie lądować.

TECHNOLOGIE

 
PERFEKCYJNA KRAWĘDŹ NATARCIA
Samopompująca krawędź natarcia w połączeniu z krawędzią natarcia 3DL (3D Leading Edge) ułatwia i upraszcza start oraz szybszą reakcję  w przypadku niepożądanych stanów lotu. Technologia SLE zapewnia stabilność całego profilu i ułatwia osiąganie większych prędkości.

EWOLUCJA STRUKTURY WEWNĘTRZNEJ

Nowa kombinacja żeber i diagonalnych zapewnia optymalne rozłożenie ciężaru, a także obciążeń punktów podczepienia. Zastosowanie usztywnień nitinolowych (TNT) wzmacnia konstrukcję poprzez zmniejszenie masy skrzydła, zapewniając profilowi pamięć kształtu.REDUKCJA OLINOWANIA

Lepszy rozkład obciążeń pozwolił zmniejszyć ilośc linek o 44%. Przyczynia się to do niższej masy całkowitej, upraszcza przygotowania przedstartowe i oznacza mniejszy opór. Zapewnia lepsze osiągi we wszystkich fazach lotu.SYSTEM IKS

Stałe połączenie taśm z linkami dzięki technologii IKS – pętla Dyneema wyposażona we własny system mocowania i blokowania.


NOWE TAŚMY

Nowe, ultralekkie taśmy nośne (6 mm Dyneema Liros + 3 mm lina Dyneema) z nowym systemem trymerów szeroko stosowanym w skrzydłach o wysokich osiągach.


UŁATWIENIE STARTU

Możliwość mocowania skrzydła do podłoża za pomocą metalowych zaczepów przyczepionych do skrzydła. Szczególnie przydatny na stromych sokach, w zaśnieżonym terenie lub na śliskich nawierzchniach. Metalowe elementy są dołączone do Skin 3 P.

KOLORY

ATLAS

SUNRISE

DANE TECHNICZNE