IKUMA 3P

ULTRALEKKA IKUMA 3P

Ultralekka, trwała i z doskonałymi osiągami. Intuicyjna i przystępna, możesz przekraczać własne granice dzięki ultralekkiej wersji doskonałego skrzydła EN B+. Idealna do codziennego XC i pieszych wędrówek, struktura wewnętrzna została zoptymalizowana, aby zminimalizować całkowitą wagę paralotni przy jednoczesnym zachowaniu trwałości.

Od 3,15 kg.

SZCZEGÓŁYPRAWDZIWA DOSKONAŁOŚĆ

Przeprojektowany, technicznie udoskonalony model – hybrydowy 2/3 linowiec, którego opory w stosunku do poprzedniego modelu zostały zredukowane o 8%.

 
 
OPTYMALIZACJA STEROWANIA

Nowa konstrukcja taśm nośnych zapewnia bardziej bezpośrednie i wygodne sterowanie. Ikuma 3P zachowuje się w przewidywalny sposób reagując na polecenia pilota, zwiększając przyjemność z latania.

UKTRALEKKA

W skrzydle zastosowano najnowocześniejsze, ultralekkie materiały, aby osiągnąć idealną równowagę pomiędzy wagą i trwałością. Dzięki temu paralotnia waży zaledwie 3,15 kg (rozmiar 22)


BEZPIECZEŃSTWO NAJWYŻSZYM PRIORYTETEM

Dzięki zastosowanym technologiom Niviuk, Ikuma 3P jest glajtem o wysokich osiągach z  zachowaniem bardzo wysokiego bezpieczeństwa biernego.

technologie


ZOPTYMALIZOWANY SYSTEM C2B
Nowy system C2B zintegrowany z taśmami nośnymi pozwala na latanie tym 3-linowcem tak, jakby był 2-linowcem, zwiększając komfort. Uchwyt obniża jednocześnie taśmy B i C. Są one połączone za pomocą systemu bloczków, aby zachować optymalny kształt profilu. Pozwala to na latanie i sterowanie glajtem bez utraty jego kształtu nawet przy dużych prędkościach.


HYBRYDOWE OLINOWANIE 3/2
Dzięki hybrydowemu systemowi 3/2-linowca zmniejszyliśmy opór o 8% i całkowitą liczbę użytych linek. Nowy układ olinowania nie wpływa na komfort latania w porównaniu do Ikumy 2.

SYSTEM DRS
Zastosowanie mini-żeber na krawędzi spływu zmniejsza opór i poprawia aerodynamiczny kształt skrzydła. Technologia DRS została zoptymalizowana: mini-żebra są zintegrowane bezpośrednio z panelami zewnętrznymi, eliminując zewnętrzne szwy, zapewniając czystszy i bardziej wydajny profil.


UDOSKONALONY PROFIL AERODYNAMICZNY

Nowy profil Ikumy 3P zwiększa stabilność dodatkowo poprawiając  ogólne osiągi skrzydła.NOWY ROZKŁAD WZMOCNIEŃ Z NITINOLU

Ilość użytych wzmocnień  nitinolowych (technologia TNT) została zmniejszona o 18%, aby uzyskać bardziej zwarte skrzydło.NIESPOTYKANA STABILNOŚĆ

Zastosowanie technologii RAM zapewnia optymalne ciśnienie wewnętrzne skrzydła i zachowanie idealnego kształtu profilu w każdych warunkach lotu.


SYSTEM POŁĄCZEŃ IKS 1000

Ikuma 3P jest standardowo dostarczana z IKS 1000. Jest to lekki sposób łączenia taśm z linami. System wytrzymuje obciążenie do 1055 kg, czyli znacznie więcej niż 550 kg w przypadku klasycznego karabinka 3 mm, a przy tym waży znacznie mniej. Zmniejsza to całkowitą masę sprzętu, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i trwałość.

KOLORY

WARRIOR

ACID

DANE TECHNICZNE