ARTIK R

SKOK W NOWĄ ERĘ

Wiedza zdobyta podczas opracowywania Artik’a 6 i wszystkich naszych 2-linowców (Peak i Klimber) zaowocowała stworzeniem Artik’a Race, 2-linowca EN C.
Prędkość, aerodynamika i wysokie osiągi, połączone progresywnym zachowaniem i biernym bezpieczeństwem skrzydła EN C. 

SZCZEGÓŁY

NAJWYŻSZE OSIĄGI

Skrzydło dwulinowe o konstrukcji zmniejszającej opór powietrza. Doskonałe zachowanie w termice dzięki zoptymalizowanemu profilowi ​​i solidnej, wydajnej krawędzi natarcia. 

NIEPOWTARZALNY HANDLING

Bardzo łatwe skrzydło. Dwulinowiec typu B uzyskuje ogromne osiągi, nawet przy dużych prędkościach. Skrzydło jest bardziej zwarte i pozwala na pełną kontrolę bez deformacji cięciwy, co przekłada się na lepszą reakcję.

NIESPOTYKANA STABILNOŚĆ

Dużo lepsze, bardziej płynne odczucia w trakcie lotu.  Dynamiczny Artik R jest skrzydłem dla tych, którzy chcą pójść o krok dalej, przy zachowaniu stabilności w locie.

NOWOCZESNY I BEZPIECZNY

Bezpieczeństwo pozostaje priorytetem tego modelu. Artik R jest klasyfikowany pomiędzy Artik’iem 6 a Peak’iem 6. Umożliwia liniowy progres na średnio-zaawansowanych poziomach latania. Osiągi zbliżone do skrzydeł konkurencji, ale ze znacznie większym bezpieczeństwem pasywnym dzięki umiarkowanemu wydłużeniu 6,5 i zastosowanym technologiom Niviuk. 

TECHNOLOGIE

OPTYMALNA KRAWĘDŹ NATARCIA

Wysokiej jakości wykończenie z bardzo czystą, pozbawioną odkształceń krawędzią natarcia. Połączenie technologii 3DL, 3DP i SLE utrzymuje kształt, unika się deformacji, poprawiając trwałość i lepsze pochłanianie turbulencji.

WZMOCNIONA STRUKTURA WEWNĘTRZNA

Dwulinowiec z nową strukturą wewnętrzną i wzmocnionymi punktami podczepienia poprawiającymi stabilność. Poprawiona orientacja wewnętrznych szczelin zarówno w żebrach, jak i przekątnych, optymalnie rozkłada obciążenia i zmniejsza całkowitą wagę skrzydła. Opiera się to na wiedzy zdobytej podczas opracowywania wewnętrznej struktury Peak’a 6

NOWY PROFIL

Udoskonalona stabilność. Punkt parcia profilu skupia siłę nośną w optymalnym obszarze, aby osiągnąć najlepszą równowagę między stabilnością, szybkością i osiągami.

ŚWIETNA AERODYNAMIKA

Zastosowano najnowsze technologie Niviuk, aby uzyskać wysokowydajny, pozbawiony odkształceń powierzchni profil, który zapewnia wysokie osiągi.

NOWY SPOSÓB WYKROJU I SZYCIA

Zastosowanie miniżeber na krawędzi spływu zmniejsza opór powietrza i poprawia aerodynamiczny kształt skrzydła. Technologia DRS została zoptymalizowana: nowy krój krawędzi spływu pozwala idealnie zintegrować mini-żebra z panelami zewnętrznymi bez widocznych szwów.

WZMOCNIENIA Z NITINOLU

Oparty na technologii Niviuk TNT profil zawiera wzmocnienia z Nitinolu. Kształt skrzydła jest zachowany w każdych warunkach, nawet po ultra kompaktowym złożeniu i spakowaniu. 

UCHWYTY ERGO

Artik R jest wyposażony w uchwyty Ergo, które pozwalają na bardziej efektywne i wygodne sterowanie, także taśmami B.

KOLORY

WASP

OPAK

DISKUS

DANE TECHNICZNE