IKUMA 3

POSZERZAJ SWOJE HORYZONTY

 Nowa Ikuma 3 jest idealna do długodystansowych przelotów. Rozwijaj się z paralotnią sklasyfikowaną jako EN B+, która oferuje niezrównany komfort i zwrotność. Nowy profil aerodynamiczny, zoptymalizowany pod kątem wydajności i stabilności. Dzięki systemowi C2B sprawia wrażenie dwulinowca. Uzyskaj doskonałe uczucie latania dzięki temu przystępnemu i wydajnemu glajtowi.

SZCZEGÓŁY

NIEPOSTYKANE OSIĄGI
Przeprojektowaliśmy profil Ikumy, aby zapewnić lepsze osiągi i jeszcze bardziej ekscytujące wrażenia z latania. Technicznie ulepszony jako hybryda 3/2-liner, w porównaniu do Ikumy 2, opór został zmniejszony o 8%.
 
OPTYMALIZACJA STEROWANIA

Nowa konstrukcja taśm nośnych zapewnia bardziej bezpośrednie i wygodne sterowanie. Ikuma 3 zachowuje się w przewidywalny sposób reagując na polecenia pilota, zwiększając przyjemność z latania.

BEZPIECZEŃSTWO NAJWYŻSZYM PRIORYTETEM
Osiągi skrzydła zostały poprawione dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii Niviuk’a. Umożliwiły również zachowanie  bezpieczeństwa na wysokim poziomie.
BARDZO STABILNA

Ikuma 3 wyróżnia się bardzo dużą stabilnością zarówno w osi podłużnej jak i poprzecznej

TECHNOLOGIE

ZOPTYMALIZOWANY SYSTEM C2B
Nowy system C2B zintegrowany z taśmami nośnymi pozwala na latanie tym 3-linowcem tak, jakby był 2-linowcem, zwiększając komfort. Uchwyt obniża jednocześnie taśmy B i C. Są one połączone za pomocą systemu bloczków, aby zachować optymalny kształt profilu. Pozwala to na latanie i sterowanie glajtem bez utraty jego kształtu nawet przy dużych prędkościach.
HYBRYDOWE OLINOWANIE 3/2
Dzięki hybrydowemu systemowi 3/2-linowca zmniejszyliśmy opór o 8% i całkowitą liczbę użytych linek. Nowy układ olinowania nie wpływa na komfort latania w porównaniu do Ikumy 2.
SYSTEM DRS
Zastosowanie mini-żeber na krawędzi spływu zmniejsza opór i poprawia aerodynamiczny kształt skrzydła. Technologia DRS została zoptymalizowana: mini-żebra są zintegrowane bezpośrednio z panelami zewnętrznymi, eliminując zewnętrzne szwy, zapewniając czystszy i bardziej wydajny profil.
SYSTEM C2B
Nowy system C2B, zintegrowany z taśmami nośnymi, pozwala latać 3-linowcem tak, jakby był 2-linowcem. Sterowanie z taśmami C automatycznie obejmuje taśmy B, co pomaga profilowi ​​zachować swój kształt i zapewnia lepsze zachowanie w locie.
UDOSKONALONY PROFIL AERODYNAMICZNY

Nowy profil Ikumy 3 zwiększa stabilność dodatkowo poprawiając  ogólne osiągi skrzydła.

NOWY ROZKŁAD WZMOCNIEŃ Z NITINOLU

Ilość użytych wzmocnień  nitinolowych (technologia TNT) została zmniejszona o 18%, aby uzyskać bardziej zwarte skrzydło.

 
 
NIESPOTYKANA STABILNOŚĆ

Zastosowanie technologii RAM zapewnia optymalne ciśnienie wewnętrzne skrzydła i zachowanie idealnego kształtu profilu w każdych warunkach lotu.

KOLORY

MARS

FUCHSIA

.

NIMBUS

UNAKIT

DANE TECHNICZNE